Od kilkunastu lat hobbystycznie zajmujemy się wychowywaniem zwierząt. Nasza pasja z czasem przerodziła się w prawdziwą hodowlę. Obecnie posiadamy kilkanaście gatunków zwierząt o przeróżnych gabarytach. Od kur ozdobnych i gołębi rasowych, po egzotyczne gatunki bażantów, czy pawii. Nasze ptaki zdobywają wyróżnienia na wystawach w całej Polsce.

Zajmujemy się także hodowlą psów rasowych – owczarków podhalańskich. Stąd też wzięła się nazwa naszej hodowli – Polana Pasterska.

Piękne okolice

Nasza hodowla umiejscowiona jest w Chęcińsko-Kieleckim Parku Krajobrazowym, należącym do południowo-zachodniej części Gór Świętokrzyskich.

Korzecko to miejscowość otulona pasmem Gór Świętokrzyskich, zwanych Grzywami Korzeckowskimi. To miejsce przepełnione naturą, która tworzy idealne warunki do hodowli zwierząt.

Nasza okolica jest także bogata w rozmaite walory turystyczne.

W obrębie 5 km znajduje się kilka zabytków historycznych, z których nasza gmina znana jest w całej Polsce. Wśród nich znajduje się piastowski zamek w Chęcinach, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz jedyna w swoim rodzaju Jaskinia Raj, bogata w stalaktyty i stalagmity o przeróżnych kształtach.

Zamek Królewski w Chęcinach

 

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

 

Jaskinia Raj

Zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli oraz okolic.